Sektory telekomunikace a bankovnictví porostou v Mexiku v druhé polovině roku nejrychleji

Sektor informačních technologií dle odhadů dosáhne v Mexiku 6,6% růstu. IT sektor se totiž pro mnohé společnosti na mexickém trhu stane jedním z faktorů obnovy růstu.

Dostupné informace a výsledky z odvětví informačních technologií (Tecnologías de la información, TICs) v Mexiku nejsou letos pro mnohá odvětví příznivé. Ačkoli se odhaduje, že po zbytek roku 2020 nastane pokles HDP o 8,7 %, odborníci si již teď myslí, že rok 2021 bude pro mnoho odvětví obdobím růstu či alespoň stavem před koronavirovou krizí.

Na druhou stranu také stojí za to říci, že odvětví informačních technologií pravděpodobně dosáhne růstu 6,6 %, neboť se tento trh podle odhadů stane jedním z hlavních faktorů kontinuity a obnovy růstu pro mnoho firem na mexickém trhu.

Jorge Gómez, ředitel podnikových řešení ve společnosti IDC Mexico, sdělil, že dle průzkumu to bude bankovnictví a telekomunikace, které nejrychleji obnoví plný provoz i investice do inovačních projektů.

Banky si v Mexiku drží ve své digitální transformaci vysokou úroveň, a to zejména díky investicím do online služeb, které jim umožnily udržet provoz i během současné situace a dokonce vyvinout řešení na pomoc svým klientům či aplikace, které klientům umožnily operace na dálku.

Sektor telekomunikací odhaduje pozitivní růst oproti odhadům ze začátku tohoto roku, a to díky nárůstu poptávky. Telekomunikace totiž v této době pomáhají udržet provoz mnoha firmám. Jiná odvětví, například doprava, se zotaví z propadů později. Při obnově fungování budou například letiště také muset přizpůsobit své prostory či najmout dodatečný personál.

Zpracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Mexico City
Zdroj: Forbes México 

Pravidelné novinky e-mailem