Zdroj: CzechTrade

Mexiko v únoru otevře hlavní dopravní spojení s novým letištěm AIFA

Dlouho očekáváné spojení na nové letiště v Mexico City AIFA by mělo být otevřeno již tento únor. Mělo by zlepšit dopravní dostupnost nového letiště a zvýšit tím i počet pasažérů, kteří jej využívají.

Nově vybudované letiště AIFA v hlavním městě Mexika, které mělo pomoci již přetíženému letišti Benito Juarez, bylo uvedeno do provozu v březnu minulého roku. Až letos v únoru má být ovšem otevřena hlavní přístupová komunikace. Právě špatný přístup na toto letiště a skoro 50 km vzdálenost od centra města jsou hlavním důvodem, proč toto letiště stále ještě moc pasažérů nevyužívá.

Ilustrační fotografie

Nová silnice o délce 14 km si vyžádala investici přes 350 milionů dolarů. Počítá s šesti pruhy a v současné době je již 95 % výstavby úspěšně dokončeno. Očekává se tedy, že by po roce stavebních prací, mohla být konečně uvedena do provozu.

V současné době probíhá plán konektivity letiště AIFA, který se skládá z 9 projektů. Jedním z hlavních projektů je výstavba 23 km železniční tratě pro příměstský vlak ze stanice Lecherría až na letiště. Tento projekt za miliardu dolarů má být již z 36 % dokončen a uveden do provozu koncem tohoto roku.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: Bnamericas.com

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí