Zdroj: CzechTrade

Mexiko zvažuje výstavbu pěti nových nemocnic

Mexický institut sociálního zabezpečení (IMSS) zvažuje výstavbu pěti nemocnic v mexických státech Chiapas, Guanajuato, Sonora, Morelos a Nuevo León.

V roce 2021 přispěl zdravotní sektor 6,2 % k HDP Mexika. Z celkového HDP ve zdravotnictví registrovaného v zemi jedna pětina odpovídá nemocničním službám, což je segment s nejvyšším procentem výdajů, následovaný ambulantními lékařskými službami. Ministerstvo financí schválilo prostředky na předinvestiční nemocniční studie, jejichž dokončení se očekává v letošním roce.

Ilustrační fotografie

Pro Comitlán v mexickém státě Chiapas je plánována nová všeobecná nemocnice s 60 lůžky. Na studie bylo schváleno přibližně 600 000 dolarů. Probíhají také studie pro nemocnici se 144 lůžky v obci Salamanca ve státě Guanajuato, dále pro zařízení se 120 lůžky, které nahradí všeobecnou nemocnici v Guaymas v Sonoře a nemocnici s 90 lůžky pro obec Yecapixtla v Morelos.

Největší nemocnicí je zařízení s kapacitou 260 lůžek a investicí přibližně 180 miliony dolarů pro obec Santa Catarina v Nuevo León. Ministerstvo vyčlenilo 810 000 dolarů na předinvestiční studie. Práce schválila technická komise IMSS a stavba bude zahájena ve třetím čtvrtletí.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: Bnamericas.com

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí

Doporučujeme