Mezi hlavními městy Kostariky a Panamy byla slavnostně otevřena elektrická trasa

Kostarická asociace elektrické mobility (ASOMOVE) a Národní sekretariát pro energetiku zahájily první elektrickou cestu mezi hlavními městy San José a Panama City se skupinou 10 elektrických vozidel.

Karavana deseti elektrických vozidel projela na konci listopadu trať dlouhou přibližně 900 kilometrů a spustila tak její provoz nabíječkami pro tento druh dopravy.

Ilustrační fotografie

Otevření trasy s nabíječkami pro elektrická auta ukazuje spojení veřejného, soukromého, finančního a občanského sektoru v oblasti podpory elektrické mobility. Zároveň projekt ukazuje spolupráci Kostariky a Panamy na dosažení dekarbonizace dopravy, která je zodpovědná za 20 % emisí skleníkového typu v Latinské Americe a Karibiku.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Kostarika je celkově regionálním lídrem v procesu energetického přechodu a má solidní síť elektrického dobíjení na hlavních přepravních trasách po celé zemi.

Nabíječky na panamské straně jsou v soukromém vlastnictví. Elektřina, která napájí tuto nabíjecí síť, je obnovitelná. Nabíječky v Kostarice, které se rychle nabíjí, provozuje je Costa Rican Electricity Institute (ICE) a rovněž jsou napájené z obnovitelné elektřiny.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Kostarika | Zahraničí