Mezinárodní měnový fond potvrdil svou dřívější prognózu ohledně maďarského HDP a inflace

Podle nejnovější analýzy z 20. října 2021 Maďarsko letos dosáhne třetího nejvyššího růstu v rámci Evropské Unie.

MMF znovu publikoval svoje prognózy evropského regionálního ekonomického růstu. Ty potvrdily, že HDP Maďarska roste o 7,6 % poté, co loni kleslo o 5 %. Odhad je shodný s číslem, který bylo zveřejněno v rámci prognózou z 12. října 2021. V tomto dokumentu MMF zlepšil prognózu růstu HDP Maďarska v letošním roce o 3,3 procentního bodu oproti očekávání v dubnu.

Podle údajů MMF Maďarsko v letošním roce předstihne pouze Irsko (+13 %) a Estonsko (+8,5 %). Podle MMF se hospodářský růst Maďarska v příštím roce zpomalí na 5,1 %, což také odpovídá dřívější říjnové prognóze. Na základě té aktuální, zveřejněné na internetových stránkách MMF se očekává, že maďarská ekonomika poroste v roce 2023 o 3,8 %, tedy podobně jak se dříve očekávalo. MMF ve středu rovněž potvrdil svou prognózu inflace pro Maďarsko.

Průměrná meziroční inflace by měla letos dosáhnout 4,5 % a v příštím roce 3,6 %, zatímco loni byla 3,3 %. Ohledně roku 2023 MMF očekává, že inflace v Maďarsku bude činit 3,3 %, tedy stejně jako v loňském roce.

Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade Maďarsko.
Zdroj:https://trademagazin.hu/
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Maďarsko | Zahraničí