Mezinárodní terminál 4 na newyorském letišti JFK projde zásadní proměnou

Úřady The Port Authority of New York a New Jersey Board of Commissioners schválily aktulizovaný plán proměny terminálu 4, který slouží zejména jako hlavní terminál společnosti Delta Airlines.

New York je pro mnoho zahraničních návštěvníků hlavní branou do USA, což se odráží i na vysokém počtu cestujících, kteří letištěm každý rok projdou. Jeho kvalita ale v některých ohledech neodpovídá standardům 21. století, což by měla zčásti napravit plánovaná renovace. Celková investice do terminálu 4 přesáhne 1,5 miliardy dolarů a dokončena by měla být na konci roku 2022. Během prací dojde nejen k renovaci terminálu, ale i jeho rozšíření o dalších 10 bran (gates), nové zázemí pro cestující, stanoviště bezpečnostní kontroly a dalším vylepšením. Celkově se plocha rozšíří o téměř 14 000 metrů čtverečních.

Před vypuknutím aktuální krize odbavovala Delta Airlines v NYC asi 240 letů denně, v poslední letech pak dokonce vysílala i přímý let do Prahy, který tak byl jedním z nejlepších spojení do USA pro české business cestující i turisty. Jeho navrácení zatím ale není v plánu, čeští cestující tedy budou muset nadále využívat přestupy v jiných evropských městech.

Zdroj: Reuters
Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade USA v New Yorku.
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Letecký průmysl