Milánská burza na první pozici v Evropě

Penalizovány jsou sice například italské automobily či luxusní zboží, ale daří se třeba bankám. Fiat Chryslyer Automobiles si udržuje pozici.

Napětí mezi Wahingtonem a Pekingem v posledních dnech znepokojují investory, kteří se obávají ekonomického zpomalení, ale eskalace obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou neděsí evropské burzy. Evropa shledává pozitivní záblesk po ujištění Donalda Trumpa o možném a bezprostředním obnovení obchodních jednání s Čínou. Milánská burza se na evropském trhu umístila na prvním místě, také díky zúžením spreadu, jehož hodnota v pondělí 26. srpna dosáhla hodnoty 201 bodů. Za milánskou burzou následují ta v Paříži a Madridu.

Milánská Piazza Affari je díky vládní krizi ostře sledovanou burzou. V Miláně, stejně jako ve zbytku starého kontinentu, byly penalizovány především artikly podléhající clům a to: energie, technologie, automobily a luxusní zboží: na konci indexu FTSE MIB (Financial Times Stock Exchange Milano Indice di Borsa, index 40 nejobchodovanějších italských společností) se umístil Stmicroelectronics, Moncler, Salvatore Ferragamo a Pirelli, zatímco Fiat Chrysler Automobiles si udržel svou pozici. Na druhé straně došlo k mírnému zvýšení u bank. Pozitivní trend byl zaznamenán u společnosti Amplifon, pozici si zhoršily např. Prysmian a Juventus. 

Zdroj: Il Sole 24 Ore
Zpracoval tým zahraničních pracovníků CzechTrade Milán. 

 

Pravidelné novinky e-mailem