Zdroj: CzechTrade

Ministerstvo financí Vietnamu navrhuje snížit 35 poplatků a odvodů

Vietnamská vláda se zabývá otázkou, zda je možné, aby byly poplatky a odvody sníženy.

Ministerstvo financí navrhlo snížit 35 druhů poplatků a plateb od 1. července do 31. prosince letošního roku, aby pomohlo podnikům a domácnostem vyrovnat se s rostoucími výrobními a životními náklady.

Ilustrační fotografie

Ministerstvo financí rozeslalo oficiální depeši ministerstvům, agenturám na úrovni ministerstev a vládním organizacím, v níž je žádá, aby posoudily návrh na snížení poplatků a odvodů s cílem zmírnit finanční zátěž podniků a domácností. Na podporu podniků a domácností v letošním roce ministerstvo financí navrhlo snížit 35 poplatků a plateb s platností od 1. července do 31. prosince 2023.

Ministerstvo financí chce, aby ministerstva a úřady na úrovni ministerstev vyhodnotily výběr, platby, správu a využívání poplatků a plateb, které spravují, a předložily ministerstvu návrh na úpravu poplatků.

Úřad vlády vydal 17. dubna oficiální dopis o snížení poplatků a odvodů. Místopředseda vlády Le Minh Khai pověřil ministerstvo financí, aby aktivně připravilo dokument o snížení poplatků a plateb v souladu se zákonem.

Zpracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade Vietnam.
Zdroj: https://english.thesaigontimes.vn/

• Teritorium: Asie | Vietnam | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Obchod

Doporučujeme