Mise českých dodavatelů technologií pro uhelné elektrárny se v Kazachstánu setkává s úspěchem

Akce probíhá právě v tomto týdnu a účastní se jí zástupci deseti českých firem.

Mise-Kazachstan-2021_480x320pxl.jpgI přes složité období spojené s omezeními při cestování a dalšími nepříjemnostmi nás těší tak velký zájem ze strany českých firem přiletět do Kazachstánu na obchodní schůzky. V porovnání s misemi uskutečněnými v předchozích letech je zájem naprosto rekordní.

V průběhu mise podnikatelé navštěvují města Almaty, Usť-Kamenogorsk, Karaganda, Nur-Sultan a Pavlodar a probíhají setkání se 13 kazašskými firmami provozujícími uhelné elektrárny.

Elektřina pocházející z uhelných elektráren tu tvoří 90 % veškerých zdrojů elektrické energie. S ohledem na obrovskou rozlohu země je zde velký počet uhelných elektráren, navíc fungujících na technologiích již z dob Sovětského svazu, které vyžadují rozsáhlé a periodické rekonstrukce.

Cestování do Kazachstánu je v současnosti možné pouze se souhlasem Meziresortní komise při předsedovi vlády Kazachstánu a je třeba získat zvláštní povolení ke vstupu do země. Velké poděkování patří ZÚ v Nur-Sultanu, který nám se získáním potřebných náležitostí významně pomohl, a akci bylo možné zrealizovat.

Na letošní rok plánujeme ještě jednu jednu podnikatelskou misi zaměřenou na dodávky technologií pro povrchové dobývání nerostů, která se uskuteční v závěru měsíce května.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kazachstán.
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Energetika | Nerostné suroviny a polotovary
• Teritorium: Asie | Kazachstán | Zahraničí