Mladí Číňané objevují kemping a outdoor

Kempování se stalo jedním z nejžhavějších nových trendů v čínském cestovním průmyslu. Cestovní kanceláře hlásily během posledních prázdnin prudký nárůst ve vyhledávání kempů a prodeji vybavení pro kempování.

Zájem roste trojciferným tempem. Tento trend odráží nový směr cestovního ruchu, protože spotřebitelé odcházejí od tradičních zájezdových skupin a navíc omezení proti šíření covidu-19 činí pobyty v přírodě na krátké vzdálenosti pro obyvatele města atraktivnější. Zvyšuje se také zájem o outdoorové aktivity a sporty, což otevírá řadu nových možností pro cestovní kanceláře, které se na outdoorové zájezdy specializují.

Ilustrační fotografie

Čínský trh s kempingem a outdoorovými aktivitami má značný prostor k růstu. Podle americké kempingové asociace Kampground je míra účasti Američanů na outdoorových aktivitách přes 50 %. V Číně zůstává pod 10 %.

Životní úroveň mladých Číňanů neustále roste a mladší generace touží po návratu k přírodě. Očekává se tak, že outdoorové aktivity a sporty budou pokračovat ve své vzestupné trajektorii, což představuje nový růstový trh pro zahraniční, a tedy i české, firmy.

Zpracoval kolektiv kanceláře CzechTrade v Číně (Šanghaj)
Zdroj: Dezan Shira & Associates

• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas
• Teritorium: Asie | Čína | Zahraničí