Mobilní očkovací centra křižují Čínu

Od konce března poskytuje vozidlo podobné autobusu obyvatelům čínských měst, včetně Šanghaje a Pekingu, očkovací služby proti covidu-19 s cílem zajistit pohodlnou a účinnou prevenci proti nákaze.

Země se snaží urychlit podávání vakcín, aby byla na začátku roku 2022, tj. před zahájením zimních olympijských her v Pekingu, dosažena kolektivní imunita obyvatelstva.

Stejně jako mobilní očkovací klinika je očkovací vozidlo vybaveno stanicemi, lékařskými chladícími boxy a vybavením pro poskytnutí  první pomoci. Boxy jsou schopné uchovat až 1200 dávek vakcíny.

Jakmile vozidlo dorazí na místo, zdravotnický personál začne zajišťovat komplexní služby pro registraci, dezinfekci a očkování. Vozidlo umožňuje zaneprázdněným „bílým límečkům“ podstoupit očkování, aniž by museli na delší čas opustit pracoviště. To dle vyjádření městských samospráv šetří čas a zlepšuje účinnost očkování.

Zároveň komunikační systém na bázi 5G hlásí data o injekcích v reálném čase místním centrům pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

„Je to vůbec poprvé, co jsem viděl takové mobilní očkovací vozidlo. Je velmi pohodlné nechat se očkovat v blízkosti pracoviště,“ svěřuje se jeden z očkovaných.

Mobilní očkovací vozidla jsou také určené pro starší osoby, zdravotně postižené osoby a ty, kteří nemají přístup k pohodlné dopravě.

„Očkování ve vozidlech může snížit obavy veřejnosti z infekce a pomoci zvýšit účinnost očkování proti viru,“ řekl Cheng Hua, produktový manažer čínské automobilové firmy Foton Motor Group, která má denní výrobní kapacitu 12 těchto očkovacích vozidel.

Společnost poskytuje mobilní vakcinační vozidla pro Peking a sousední provincii Che-pej od tohoto měsíce.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Peking.
Zdroj: CGTN.COM
• Témata: Koronavirus svět
• Oblasti podnikání: Služby | Zdravotnická technika
• Teritorium: Asie | Čína | Zahraničí