Módní gigant GAP oznámil uzavření všech svých kamenných prodejen ve Velké Británii a Irsku

GAP následuje tradiční giganty britské high street jako například Debenhams a skupinu Arcadia, která vlastnila značky Topshop, Topman, Burton a Dorothy Perkins.

Krize britské high street se nadále prohlubuje a historicky dominantní maloobchodní hráči pokračují v přechodu na online prodej. GAP otevřel svůj první britský obchod v roce 1987, avšak v posledních letech řetězec bojoval se silnou konkurencí primárně v podobě mnohem flexibilnějších online prodejců. Situaci řešil velkou slevovou kampaní, která ponechala firmu náchylnou k negativním dopadům pandemie.

Nyní americká značka oznámila plány na permanentní uzavření všech 81 kamenných obchodů ve Spojeném království a Irsku a kompletní přechod na online prodej. Tento krok je součástí širší revize evropské divize značky, v rámci které GAP zvažuje uzavření obchodů také ve Francii a Itálii.

GAP tímto krokem následuje tradiční giganty britské high street jako například Debenhams a skupinu Arcadia, která vlastnila značky Topshop, Topman, Burton a Dorothy Perkins. Proces změny orientace z kamenných obchodů na online nákupy byl v Británii jasně zřetelný již před nástupem pandemie, avšak ta tento proces drasticky urychlila.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království.
Zdroj: BBC
• Teritorium: Evropa | Irsko | Velká Británie | Zahraničí