Zdroj: CzechTrade

Mota-Engil dobývá mexický trh s železnicemi

Portugalský konglomerát Mota-Engil pravděpodobně získá již třetí velký projekt stavby železnice v Mexiku tento rok a stane se tak jedním z největších hráčů na tomto trhu.

Firma vyhrála již dva velké železniční projekty a vše nasvědčuje tomu, že se letos stane vítězem i tendru v Jaliscu na stavbu čtvrté linky městského železničního systému v hlavním městě Guadalajara. Vítěz tendru postaví 21 km dlouhou železnici o 8 stanicích.

Ilustrační fotografie

Mota-Engil je součástí firem, které se v Mexiku dlouhodobě snaží oživit železniční sektor. Čerstvě byly také potvrzeni jako výherci tendru v Monterrey na vybudování tří nových linek metra. Mota-Engil vyhrála tendr v hodnotě 1,2 miliardy dolarů spolu s čínskou státní firmou CRRC, která vyrábí vlakové soupravy. Nové linky metra mají mít dohromady 34 km.

V dubnu roku 2020 Mota-Engil také vyhrála tendr v hodnotě 600 milionů dolarů na výstavbu prvního úseku projektu Tren Maya mezi Palenque v Chiapasu a Escarcéga v Campeche. Firma realizuje projekt opět ve spolupráci s čínskou firmu, v tomto případě se jedná o CCCC.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: Bnamericas.com

• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Investice
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí