Mubadala Capital kupuje významný řetězec rychlého občerstvení franšízanta Taco Bell

Aktuální dohoda odráží zájem fondu Mubadala Capital o odvětví potravin a nápojů, kde jen za posledních sedm let investovala zhruba 1,8 miliardy USD.

Podle společného prohlášení Mubadala Capital, sekce správy aktiv fondu, koupila K-Mac Holdings Corp. od Lee Equity Partners Opportunities Fund. Přesná finanční částka za transakci nebyla zveřejněna.

K-Mac provozuje asi 300 prodejen Taco Bell s rychlým občerstvením, které se nacházejí především na středozápadě a jihu Spojených států. „Dohoda odráží vpád společnosti Mubadala Capital do odvětví potravin a nápojů, kde jen za posledních sedm let investovala zhruba 1,8 miliardy USD. Také to zdůrazňuje zaměření fondu na trh USA, což je cílová destinace pro zhruba 80 procent jejího kapitálu,“ řekl Adib Martin Mattar, který vede private equity v Mubadala Capital.

„To je součástí našeho podnikání, neustále získávat kapitál a hledat dobré obchody pro investory,“ uvedl dále Mattar. Většina investic společnosti Mubadala Capital je „čistě prováděna pouze na základě finančních výnosů.“
Státní fondy v oblasti Perského zálivu obvykle používají přebytečné vládní příjmy k investování v zahraničí a diverzifikaci místní ekonomiky. Společnost Mubadala Capital má nyní spravovaná aktiva ve výši cca 9 miliard USD.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade SAE.
Zdroj: Gulf Business
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Investice | Potravinářský průmysl | Služby