Na Kostarice dochází k rychlému oživení ekonomiky

Od července došlo na Kostarice k rychlejšímu oživení ekonomických aktivit, než se očekávalo. Vyšší růst výroby by mohl pomoci snížit místní nezaměstnanost.

Prezident centrální banky Rodrigo Cubero potvrdil, že na Kostarice dochází k rychlému oživení ekonomiky, což naznačuje, že růst HDP by také mohl být vyšší, než se předpokládalo. Díky současnému vysokému růstu výroby společnosti více produkují a prodávají, což by mohlo pomoci snížit nezaměstnanost. Ta je jedním z hlavních negativních ekonomických důsledků, které pandemie zanechala. 

Prognózy růstu výroby na roky 2021 a 2022 se na Kostarice několikrát změnily. Loni v únoru byl předpokládaný růst výroby na letošní rok stanoven na 2,6 % a pro příští rok na 3,6 %. Loni v dubnu byla prognózu růstu zvýšena na letošní rok na 2,9 % a v červenci na 3,9 % pro letošní rok a 3,7 % pro rok 2022. 

Rodrigo Cubero uvedl, že centrální banka v současné době pracuje na zprávě o měnové politice, která bude zveřejněna na konci října. Tato zpráva bude obsahovat přehled možných cest růstu na roky 2021 a 2022 na základě nejnovějších dostupných informací. 

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: Eleconomista.net
• Oblasti podnikání: Vzdělávání, lidské zdroje
• Teritorium: Kostarika | Mexiko