Zdroj: CzechTrade

Na letišti v litevském Vilniusu vyroste nový terminál pro cestující

Vítězem veřejné zakázky na výstavbu nového terminálu se stala společnost Eikos Statyba. Planuje se, že investice za 41,5 milionu eur se vrátí během 10-15 let.

Litevské letiště dokončilo zadávací řízení veřejné zakázky na výstavbu nového odletového terminálu pro cestující na letišti ve Vilniusu. Vítězem se stala společnost Eikos Statyba, která postaví terminál mezi VIP terminálem s konferenčním centrem a starým terminálem pro cestující. Celková hodnota zakázky je 41,5 milionu eur, bez DPH.

Ilustrační fotografie

Po výstavbě nového terminálu se celková plocha terminálů letiště pro cestující zvýší o třetinu a kapacita cestujících se zvýší více než dvakrát (z 900 na 2400 cestujících za hodinu).

Nová budova bude mít dvě nadzemní podlaží, v prvním podlaží se počítá se samoobslužným odbavovacím prostorem, kde se budou moci cestující odbavit na své lety i odbavit zavazadla. Chybět nebudou ani sdílené veřejné prostory, kavárny a další komerční prostory a také kanceláře leteckých společností. Součástí budovy budou všechny potřebné technické oblasti, jako jsou detekční a třídicí zařízení zavazadel a inženýrské systémy.

Výstavba nového terminálu nastavuje novou laťku kvality pro infrastrukturu a investice se vrátí během 10-15 let.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Lotyšsko s působností pro celé Pobaltí.
Zdroj: Dienas Bizness

• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Investice
• Teritorium: Evropa | Litva | Zahraničí