Na pozemní satelitní stanici v Austrálii přibude satelitní monitor evropské společnosti

Alice Springs je ideální místo pro daný typ sledovacího zařízení. Projekt tím podpoří úspěšnou organizaci vlastněnou Aboridžinci, a zároveň tím na mapě zvýrazní malé městečko v centrální Austrálii.

V centrální Austrálii ve městě Alice Springs brzy přibude další satelitní monitorovací systém. A to za podpory evropské letecko-vesmírné společnosti pracující na výstavbě nové geotracker stanice disponující optickým teleskopem.
Monitorovací zařízení financovala evropská společnost Ariane Group. Zařízení se bude skládat z mnoha součástí, umístěných v uzavřené 3 metry vysoké observační kopuli a bude automaticky za využití teleskopů monitorovat obíhající satelity.
Jedná se o nejnovější přírůstek v již nacházející se pozemní stanici vlastněné Aboridžinskou neziskovou technologickou společností CfAT – Centre for Appropriate Technology.
Ředitel společnosti CfAT Peter Renehan poznamenal, že Alice Springs je ideální místo pro tento typ sledovacích zařízení, právě pro častý výskyt čisté oblohy zajištující ideální pozorovací podmínky.
Pan Renehan dále přiznává, že je vzrušující, pozorovat Aboridžinskou organizaci sídlící v městečku Alice Springs ukazující se jako lídr v oblasti těchto technologií.

Zdroj: https://www.abc.net.au/
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Sydney

Pravidelné novinky e-mailem