Na Ukrajině bude zahájena nepřetržitá kontrola hmotnosti vozidel na silnicích

Ministr infrastruktury Ukrajiny Vladyslav Krykliy uvedl na zasedání vlády, že do konce roku 2020 bude na Ukrajině fungovat 54 automatických systémů pro kontrolu rozměrů a váhy nákladních aut dle principu Weigh-in-Motion, které budou chránit silnice před ničením. Na základě vah bude lze také spuštěn systém automatického výběru pokut.

Podle statistik utrácí Ukrajina ročně asi 2 miliardy UAH (cca 66 mil. EUR) na opravu silničních děr a dalších poškození způsobených překročením norem váhy nákladních aut.

V současné době  probíhají výběrové řízení na 23 moderních automatických systémů pro kontrolu rozměrů a hmotnosti Weigh-in-Motion („Weighing in motion“). Dalších 25 stanovišť je plánováno na náklady Státního programu pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Zároveň bude také modernizováno 50 mobilních vážicích zařízení.

V průběhu letošního roku se rovněž tak plánuje zřízení střediska pro zpracování dat silničního nákladního provozu Ukrtransbezpeka pro plnou automatizaci procesů, minimalizaci lidského faktoru a efektivnější práci celého systému.

Na ukrajinských  silnicích státního významu je od 1. června 2020 omezen pohyb vozidel vážících více než 24 tun během dne a při teplotách nad +28 omezen.

Zdroj: https://mtu.gov.ua/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Kyjevě

Pravidelné novinky e-mailem