Nizozemsko – Náročná 5G


  • Země: NL – Nizozemsko
  • Datum zveřejnění: 05.07.2019

Rok 2022 se blíží a legislativní proces dláždí cestu superrychlému internetovému připojení 5G. Místní autority a zainteresované skupiny dělají maximum pro dostání avizovaného termínu zavedení 5G sítě, jež byl začátkem tohoto roku stanoven na červen 2022.
Prvním praktickým krokem je výměna tisíců malých antén umístěných na budovách, osvětlení a světelných dopravních značeních. Celkový počet je odhadován na 46 000, ale spíše se hovoří o překročení počtu 50 000.
Proč? Superrychlé připojení se světem a všemi oblíbenými aplikacemi vyžaduje vyšší frekvenční vlny než jakékoli předchozí sítě. Nadto, tyto vlny se přenáší ve znatelně kratších vzdálenostech – což v důsledku vyžaduje více přenašečů, umístěných blíže k zemskému povrhu.
Ve jménu současného trendu udržitelnosti a šetrnosti k životnímu prostředí se samozřejmě objevují kritiky dopadu takovéhoto počtu přijímačů na veřejné zdraví – což, logicky, ministerstvo samozřejmě důrazně dementuje s tím, že nejsou doloženy jakékoli studie o škodlivosti vysokého počtu přijímačů na lidské zdraví. Nizozemské telekomunikační společnosti budou nicméně pokračovat v monitoringu elektromagnetické radiace.

Zdroj: dutchnews.nl
Sestavil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Benelux

Souborové přílohy

Pravidelné novinky e-mailem