Národní těžební úřad pomáhá přilákat investice do Kolumbie

Na akci Coal Business Round Table se i přes technické potíže představilo sedm společností s cílem zaujmout investory, a to jak od konkrétních projektů, až po nabídku akvizice.

Kolumbijský Národní těžební úřad (ANM) pořádá konference, na kterých se snaží místní těžební společnosti přilákat investory. Na posledním meetingu z na konci srpna se investory pokoušelo zaujmout sedm společností těžící uhlí. ANM, v originálním znění Agencia Nacional de Minería je národní agentura, jejíž propagační strategie má za cíl identifikovat, a především otevřít tržní příležitosti kolumbijského těžebního průmyslu a přilákat tak zahraniční investory. Jednou z jejich činností je pořádání tzv. obchodních round-table (Business Round-Table), což je on-line událost, na které se prezentují těžební společnosti, a to jak společnost jako takovou, tak i projekty, na které hledají investice. Na round-table se může přihlásit kdokoliv. Výhodou setkání je, že je simultánně tlumočená jak do angličtiny, tak i do španělštiny.

Dne 26. 8. 2021 se pořádala událost s názvem Coal Business Round Table, kde se i přes technické potíže představilo sedm společností s cílem zaujmout investory, a to jak od konkrétních projektů, až po nabídku akvizice. Po ukončení události je pak na každém účastníku, jestli osloví jednotlivé společnosti napřímo, či požádá ANM o detailnější informace. V rámci konference také ANM představila přírodní bohatství Kolumbie. Země je například pátým největším vývozcem uhlí na světě.

Zpracoval kolektiv zahraniční
kanceláře CzechTrade Kolumbie.

Zdroj: online konference Coal Business Round Table; app.bnamericas.com
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Investice | Nerostné suroviny a polotovary
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí