NASA ocenila tureckou technologickou firmu

NASA ocenila tureckou nanotechnologickou firmu Nanosilver, která provádí výzkumné a vývojové aktivity v oblasti nanočástic stříbra.

Společnost Nanosilver, založená mladými podnikateli Ronou Gürçay a Tanrem Gürçay dodává základní materiál pro další zpracování produkcí nanočástic ušlechtilých kovů.
Zmíněná společnost již dříve získala dvě další ocenění z mezinárodní konference o nanotechnologiích a 6. světového kongresu o nových technologiích v USA.

Nanosilver v současné době pracuje na dvou projektech s NASA.

Produkty společnosti se používají v oblastech medicíny, robotiky, vesmíru, potravin, cestovního ruchu, textilu, zboží dlouhodobé spotřeby, čističek, zemědělství a chovu hospodářských zvířat.

„Technologie nano stříbra se používá při výzkumu vesmíru. Ve vesmírném výzkumu by neměly být žádné mikroorganismy transportovány ze země do vesmíru, aby nedocházelo k zavádějícím výsledkům,“ uvedl generální ředitel společnosti Ronou Gürçay.

„Z tohoto důvodu jsou povrchy raket pokryty nanostříbrem. Technika nanostříbra, kterou jsme vyvinuli v rámci projektu, který jsme představili NASA, bude použita ve vesmírných studiích NASA, designech povrchových úprav a projektech úpravy vody,“ dodal dále Gürçay.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Istanbulu.
Zdroj: Hurriyet Daily News
• Oblasti podnikání: Nanotechnologie | Věda, výzkum a vývoj
• Teritorium: Asie | Turecko | Zahraničí