Nedostatek čipů v USA pokračuje: Hlavní trendy pro rok 2022

Během roku 2022 se očekává posun ve výrobě mikročipů od generických ke specifickým navrženým pro daný produkt – mikročipy na zakázku, které odpovídají specifickým požadavkům aplikací.

Podíváme-li se zpět na rok 2021, vidíme seismické posuny v polovodičovém průmyslu, specificky globální nedostatek čipů. V roce 2022 bude nedostatek čipů i nadále ovlivňovat dodavatelské řetězce, ale existuje několik dalších klíčových trendů, které dramaticky ovlivní krajinu tohoto odvětví v roce 2022.

Ilustrační fotografie

Vzhledem k tomu, že poptávka po čipech nadále stoupá, dodavatelské řetězce zůstanou v dohledné budoucnosti omezené.

Mnoho technologických gigantů nyní vyrábí své vlastní čipy ASIC navržené speciálně pro jejich produkty. To jim dává větší kontrolu nad integrací softwaru a hardwaru.

Například Amazon nyní používá své vlastní procesory Graviton. Stejně tak společnost Google právě představila své nové telefony Pixel 6 a Pixel 6 Pro, které využívají Tensor, první čip navržený společností Google, který přináší schopnosti AI do své řady mobilních telefonů. Nové MacBooky Apple 2021 Pro jsou nyní založeny na čipech M1 vyvinutých společností Apple.

Dokonce i společnosti mimo sektor se dostávají do obchodu s čipy, Ford oznámil dohodu s Global Foundries o spolupráci na výzkumu a vývoji nových čipů pro elektrická vozidla, systémy autonomního řízení a další automobily.

Architektura x86 dominuje mikroprocesorovému průmyslu již více než 50 let. To se však nyní mění s rostoucí popularitou Arm. Zatímco architektura Arm se zrodila z potřeby čipů s nízkou spotřebou energie potřebných pro vertikální aplikace, objevila se také jako vysoce výkonný konkurent, který soupeří se zavedenými hráči x86.

Zpracoval tým zaměstnanců CzechTrade USA.
Zdroj: www.eetimes.com

• Témata: Ekonomika ve světě