Zdroj: CzechTrade

Nedostatek zdravotnického materiálu v USA

Očekává se, že bezprecedentní tlak na americké zdravotnické systémy se zhorší.

Americký zdravotnický systém čelí nedostatku, který zastiňuje problémy v prvních dnech pandemie covidu-19. Podle amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv je seznam nedostatkových položek dlouhý. Zahrnuje latexové a vinylové vyšetřovací rukavice, chirurgické pláště, testovací potřeby pro odběr vzorků, stříkačky a produkty související s dialýzou.

Ilustrační fotografie

Některé nedostatky přímo souvisejí s pandemií. Snahy o masové očkování vyčerpávají již napjaté zásoby injekčních stříkaček a jehel. Další nedostatky jsou způsobené lockdowny v Číně. Tyto odstávky se ještě musí plně propracovat v dodavatelském řetězci zdravotnických produktů a zásob, což znamená, že omezené dodávky by se letos v létě mohly zhoršit, zejména pokud se lockdowny protáhnou.

Owens & Minor, logistická firma v oblasti zdravotnictví s ročními příjmy 8,5 miliardy dolarů, říká, že 45 % položek, které zpracovává, je nějakým způsobem omezeno dodávkou. Patří mezi ně hypodermické jehly a proplachovací stříkačky, zkumavky pro odběr krve, chirurgická páska, chirurgické rukavice, sací kanystry, intravenózní roztoky, dialyzační koncentráty, různé přípravky pro péči o rány, nádoby na ostré předměty, katetry a výrobky pro výživu pro dospělé a děti.

Český aplikátor Tugi zlomí strach lidí z injekcí

Podobné dlouhodobé problémy existují i s léčivy, z nichž mnohé závisí na klíčových složkách z Asie. Anesteziologické léky, antibiotika, léky proti bolesti, výživové a elektrolytové produkty a chemoterapeutické látky jsou často nedostatkové. Rostoucí počet elektronických zařízení ve zdravotnictví zanechal také tyto systémy, včetně defibrilátorů, zranitelnými vůči stejným nabídkovým šokům.

Zpracoval tým zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest USA, Chicago.
Zdroj: www.forbes.com

Doporučujeme