Největší australská letecká společnost Qantas ruší zaoceánské lety do konce října

Qantas ruší zaoceánské lety do konce října. Výjimkou budou lety přes Tasmánské moře. Aerolinky budou alespoň částečně těžit z vnitrostátních letů.

Ministr turismu přiznal, že turisté s největší pravděpodobností nebudou moci Austrálii navštívit minimálně do konce tohoto roku. Toto vyjádření donutilo společnost Qantas zrušit všecky mezinárodní lety do konce října, s očekávanou výjimkou letů mezi Novým Zélandem a Austrálií, které budou pravděpodobně povoleny.

Mluvčí společnosti Qantas poznamenal, že s trvajícím uzavřením hranic po nějakou dobu společnost zrušila většinu mezinárodních letů až do druhé poloviny října. Dále podotkl, že vzhledem k předpokládané cestovní bublině mezi Novým Zélandem a Austrálií, stále mají na následujících pár měsíců naplánovány vybrané lety přes Tasmánské moře. „Pokud se samozřejmě otevřou další cesty mezi jinými zeměmi, a bude po letech poptávka, začneme plánovat další lety,“ oznámil mluvčí společnosti.

Peter Harbison, šéf centra pro letectví zdůraznil, že letecké společnosti, které nemají vlastní síť vnitrostátních letů, budou strádat, jelikož znovuvybudování mezinárodních letů bude obtížné. Tržby Qantasu a Virginu budou tedy alespoň částečně chráněny díky velkému množství letů v rámci kontinentu.

Zdroj:  https://www.abc.net.au/
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade a Sydney

Pravidelné novinky e-mailem