Zdroj: CzechTrade

Největší bulharské Letiště Sofie Vraždebna rekonstruuje terminál

Modernizace největšího letiště v Bulharsku si vyžádá investici 40 miliónů lev. Bude se rekonstruovat Terminál 2.

Pro rekonstrukci, která by měla být hotová do konce roku 2025, byl vybrán projektant. Bulharská architektonická a inženýrská společnost IPA navrhne rekonstrukci Terminálu 2 letiště hlavního města. Projektanti budou spolupracovat se zahraničními společnostmi 1PAX – francouzskou architektonickou kanceláří s mezinárodními zkušenostmi v projektování letišť, která je autorem koncepčního návrhu terminálu a s konzultanty z EGIS Avia – globálního lídra v projektování a inženýringu letišť.

Smlouvu mezi stranami podepsali výkonný ředitel letiště Jesus Caballero a manažer IPA Tsvetan Petrov. Transformační strategie letiště Sofia zahrnuje kompletní rekonstrukci Terminálu 2 tak, aby pojal provoz z téměř 70 let starého Terminálu 1. Projekt zahrnuje dodávku zcela nového systému odbavování zavazadel, zdvojnásobení kapacity odbavovacích přepážek, kompletní přestavbu oblasti příručních zavazadel a hraniční kontroly, zcela novou bezcelní nákupní zónu o rozloze téměř 2 000 metrů čtverečních, revoluční nový koncept stravování, instalaci přídavných nástupních ramen a řadu dalších vylepšení poskytujících cestujícím další pohodlí a provozní efektivitu.

Do roku 2030 bude postaven zcela nový Terminál 3, který bude cestujícím nabízet pohodlí a komfort.

IPA je autoritativní architektonická a inženýrská společnost s více než 17 lety zkušeností, více než 700 úspěšně dokončenými projekty a více než 30 oceněními.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko.
Zdroj: www.economy.bg

• Teritorium: Bulharsko | Evropa | Zahraničí

Doporučujeme