Největší londýnská taxi služba přejde na plně elektrickou flotilu do roku 2023

Addison Lee bude do elektrizace investovat 160 milionů liber s cílem zprostředkovat každý den 20 000 bezemisních cest po Londýně.

Londýnský operátor bude disponovat plně elektrifikovanou flotilou do roku 2023, což je podle slov firmy o celé dva roky před všemi konkurenčními službami v Londýně. Addison Lee započne přechod na bezemisní dopravu nákupem 450 SUV vozidel Volkswagen ID4 a následně bude každý měsíc přidávat další nové vozy. Bude se jednat o největší nákup elektrických vozidel privátní firmou ve Velké Británii.

Addison Lee na tuto investici plánuje navázat spuštěním nového fondu, který bude mít za úkol urychlit přechod k elektromobilitě a zajistit financování v hodnotě 3.5 milionu liber na vybudování infrastruktury pro nabíjení.

Londýnská taxi služba započala elektrifikaci již na začátku letošního roku, kdy dokončila akvizici další taxi služby Comcab spolu s 650 elektrickými ‘black cabs’.

Mimo tlaku ze strany plánovaného zákazu prodeje nových automobilů se spalovacím motorem tlačí taxi služby, ale i běžné řidiče, k elektrifikaci také tzv. congestion charge. To v praxi znamená, že při vjezdu do centrálního Londýna musí řidič uhradit jednorázový denní poplatek v hodnotě 15 liber. Elektromobily jsou však od tohoto poplatku osvobozeny.

Zpracoval kolektiv
pracovníků zahraniční kanceláře Spojené království.
Zdroj: Autocar
• Teritorium: Evropa | Velká Británie | Zahraničí