Největší přístav Spojených států v Los Angeles bude v reakci na pokračující krizi v dodavatelských řetězcích v provozu non-stop

Rostoucí inflace poháněná nedostatkem kritického zboží a blížící se svátky přiměly americkou vládu k dalším krokům ve snaze vyřešit zpoždění dodávek.

Kalifornský guvernér Gavin Newsom podepsal nařízení, které má pomoci odblokovat přístavy Los Angeles a Long Beach, kde na odbavení čeká přes 100 nákladních lodí, mnoho z nich už několik týdnů.

I navzdory rozšíření provozu v přístavech a intenzifikaci pozemní logistické dopravy se však očekává, že blokace potrvá minimálně do začátku příštího roku a to zejména kvůli nedostatku pracovní síly. Podle kalifornských obchodních asociací však současná opatření neřeší příčinu celé krize, za kterou považují nadměrnou regulaci. K uvolnění přístavů by podle nich dále přispělo pozdržení implementace povinného očkování pro společnosti s více než 100 zaměstnanci, které způsobuje nadměrnou fluktuaci pracovní síly nejen ve zdravotnictví, ale také v logistice.

Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade USA.
Zdroj: Calmatters.org, The Guardian
• Témata: Ekonomika ve světě