Největší ruské Marketplace rozšiřují své aktivity

Největší hráči v oblasti on-line obchodu chtějí svým zákazníkům usnadnit nákupy a přicházejí s novými službami.

V posledních dnech hned několik hlavních ruských internetových prodejců zveřejnilo své plány na rozšíření stávajících aktivit o nové. Tak např. majitelka společnosti Wildberries Taťána Bakalchuk vydala tiskovou zprávu, ve které informuje o nákupu banky Standard Credit. Další významný hráč na poli on-line obchodu, společnost Ozon, zveřejnila informaci o registraci vlastní dceřiné mikro-finanční společnosti Ozon Credit, jejíž prostřednictvím bude poskytovat zájemcům o nákup zboží z jejich nabídky vlastní mikro úvěry. Globální poskytovatel internetových služeb, ruská společnost Yandex.ru, připravuje ke spuštění vlastní platební platformu Yandex Pay, tímto směrem chce jít i významná retailová skupiny Magnit.

Specialisté se shodují, že se nejedná o nic ojedinělého a neobvyklého, tyto tendence jsou na trhu registrovány již delší dobu, např. mateřská společnost skandinávského výrobce nábytku IKEA, skupina Inga, se připravuje k nákupu 49% podílu švédské banky Ikano Bank.

Cílem těchto kroků, které si mohou dovolit samozřejmě pouze ekonomicky silné a stabilní společnosti, jejichž finanční obraty se pohybují v řádech desítek miliard rublů, je získat ještě větší počet klientů, maximálně jim usnadnit procedury nákupu a samozřejmě mít pod kontrolou obrovské peněžní toky a nespoléhat se na bankovní instituce, jejichž prostřednictvím platby doposud probíhají a kterým za tyto služby musí ještě platit.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rusko. 
Zdroj: 
https://pro.rbc.ru/
• Oblasti podnikání: Maloobchod | Obchod | Služby
• Teritorium: Evropa | Rusko | Zahraničí