Zdroj: CzechTrade

Největší soukromý výrobce elektřiny na Filipínách investuje do větrných elektráren na ostrově Semiara

Přední mimosíťový výrobce elektřiny, společnost DMCI Power Corporation (DPC), na začátku června oznámil, že postaví větrnou elektrárnu na ostrově Semirara, kde se nachází největší uhelné zásoby na Filipínách.

DPC má v úmyslu dokončit kapacitu větrných elektráren v nadcházejících měsících s projekcemi v rozmezí od 8 do 12 megawattů a provozní zavedení se očekává během 12 až 15 měsíců.

Ilustrační fotografie

„Díváme na solární energii, abychom zvýšili dodávky na ostrově, ale upřednostňujeme rozvoj větrných zdrojů, protože se ukázal jako nejslibnější,“ uvedl prezident DPC Antonino Gatdula, Jr. dodává, že větrná energie by mohla potenciálně zajistit 33% využití elektrárny ve srovnání s pouhými 17 % u solární energie, přičemž kapitálové výdaje na megawatt pro větrné i solární projekty jsou zhruba stejné.

Podle studie větrných zdrojů z roku 2001 od laboratoře ministerstva energetiky Spojených států National Renewable Energy Laboratory má ostrov Semirara, který se nachází v souostroví Caluya jižně od ostrova Mindoro, jedny z nejlepších větrných zdrojů na Filipínách.

ExportMag.cz: Česká firma uspěla v Turecku s dodávkami pro plynovody

Bylo zjištěno, že větrné koridory mezi ostrovy Luzon a Panay, včetně ostrovů Semirara a Cuyo, mají dobrou až vynikající hustotu a rychlost větrné energie pro energetické aplikace ve veřejném měřítku nebo na vesnicích.

DPC je v procesu ověřování těchto odhadů větrných zdrojů, aby určil konečné umístění a kapacitu svého větrného projektu.

Zpracoval tým CzechTrade.
Zdroj: Philippines News Agency (PNA)

• Teritorium: Asie | Filipíny | Zahraničí

Doporučujeme