Největší vietnamské ocelárny zahájily import železné rudy z vlastních dolů v Severní Austrálii

Ocelárny Hoa Phat počítají s těžbou 10 milionů tun ročně a plánují odkoupit více dolů. Letos v květnu společnost vyrobila 780 000 tun oceli, což je o 16 % více, než v před rokem.

Největší ocelárny ve Vietnamu začaly s importem železné rudy z vlastních nově odkoupených dolů v Severní Austrálii.

Ilustrační fotografie

Společnost Hoa Phat Group v loni obdržela povolení od úřadu dohlížejícího na zahraniční investice (FIRB) k akvizici projektu Roper Valley Iron Ore a letos začala s transportem rudy do více než 500 kilometrů vzdáleného přístavu v Darwinu. Výkonný ředitel přístavu Darwin Port, Peter Dummett potvrdil, že první dodávka již opustila přístav koncem tohoto měsíce.

Těžební důl byl původně vybudován společností Sherwin Iron, od které ho převzala právě společnost Hoa Phat, a to i s již připravenými 300 000 tunami železné rudy na export. Železná ruda bude určena pro výrobní procesy Hoa Phat a nebude tedy nijak dále přeprodávána.

Hoa Phat Group ve své tiskové správě zveřejnila, že důl má přibližně 320 milionů tun rezerv, a v plánu je těžba čtyř milionů tun ročně. Společnost chce zajistit pokrytí vlastních nároků minimálně z padesáti procent, a proto plánuje odkoupení více dolů. Počítá s nároky na 10 milionů tun ročně. 

Zdroj: https://www.abc.net.au/
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie.

• Oblasti podnikání: Hutní výroba | Nerostné suroviny a polotovary