Zdroj: CzechTrade

Německá vláda schválila už třetí balíček na pomoc domácnostem a firmám kvůli vysokým cenám za energie

Německo rozhodlo o další finanční podpoře obyvatelstva. Náklady na všechna opatření týkající se domácností i firem tento rok dosáhnou částky téměř 100 miliard eur.

Německá vládní koalice se po 22hodinovém jednání dohodla na podpůrném balíčku. Zvýšené budou příspěvky na děti, subvence na bydlení, rozšířena podpora v nezaměstnanosti a zlevněno jízdné na hromadnou dopravu.

Ilustrační fotografie

Dále budou zastropovány mimořádné zisky energetických firem, zastaveno vyšší zdanění příjmů způsobené inflací a střední vrstvy budou zvýhodněné prostřednictvím plné odečitatelnosti penzijních příspěvků.

Náklady na pomoc se vyšplhají na 65 miliard eur, což dohromady s předchozími dvěma balíčky podpor zatěžuje státní rozpočet 95 miliardami eur. Tato částka je však stále označována jako konzervativní a neměla by stabilnímu hospodaření státu způsobit významné problémy.

Český dodavatel uspěl v prestižním CERNu. Co tam firmy Arbyd dodala?

Předešlá podpora směřovala především na podporu domácností při zvyšujících se cenách elektřiny ve formě zajištění stabilní ceny do určité úrovně odběru. Analogicky na výhodnější tarif dosáhnou malé a střední podniky a firmy, které z povahy provozované aktivity nemohou svou spotřebu příliš regulovat. Konkurenceschopnost firem i domácností by tedy měla být v této nelehké době zajištěna.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Německo.
Zdroj: faz.net

• Oblasti podnikání: Energetika
• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí