Německo plánuje rozšíření výstavby větrných elektráren na moři

Offshore větrné elektrárny jsou výkonnější a umožňují výrobu vodíku.

Větrné turbíny umístěné na moři jsou v mnoha případech produktivnější, než ty na souši. Německá spolková vláda proto rozhodla o navýšení podílu produkce elektřiny právě z tzv. offshore větrných parků, které se mají krom elektrické energie soustředit i na produkci vodíku.

Spolkový ministr životního prostředí, Peter Altmaier, sdělil, že spolková vláda stanovila nové cíle a do roku 2040 chce dosáhnout výstavbou offshore větrných elektráren výkonu 40 gigawattů z těchto elektráren. Cíl který byl před časem určen v rámci balíčku na ochranu klimatu, tzv. Klimaschutzpaket, operoval s hodnotou výkonu 15 gigawatt. Krom toho podle spolkového ministerstva hospodářství přijetí nového zákona zefektivní a urychlí správní postupy za účelem dosažení cílů rozšíření.

Stavba větrných elektráren na moři není tak komplikovaná jako těch na pevnině, především díky absenci námitek ze strany obyvatel okolní krajiny. Poryvy větru na moři jsou navíc silnější a stálejší. Větrné turbíny na moři také umožňují výrobu vodíku, jehož využití má v budoucnu hrát důležitou roli např. v průmysl nebo letecké dopravě.

Zdroj: https://www.spiegel.de/
Vypracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Düsseldorf.

Pravidelné novinky e-mailem