Německo se stává vedoucí zemí v elektromobilitě

Německo se stalo světovým průkopníkem v elektromobilitě – potvrzuje studie od poradenské firmy Boston Consulting Group. Podíl prodaných elektromobilů v Německu je největší na světě.

V průběhu následujících osmi let by mělo 40 procent nebo dokonce až dvě třetiny prodaných automobilů v Německu jezdit na pohon z baterie. To představuje nejvyšší podíl v porovnání s ostatními zeměmi světa.

Ilustrační fotografie

K urychlení procesu elektrifikace v Německu přispívají v důsledku plánovaného zákazu spalovacích motorů v EU od roku 2035 především velké investice do automobilového průmyslu. Podle poradenské firmy BCG se v průběhu tří let odhaduje podíl elektromobilů v EU díky Německu na 30 procent a do roku 2030 až na 60 procent.

K tomu, aby se cíl naplnil, je nezbytné zajistit rozvoj dodavatelských řetězců a nabíjecích stanic. Výrobci automobilů musí dále zajistit přístup k surovým materiálům jako lithium prostřednictvím obchodních partnerství nebo přímým obstaráním a recyklovatelný materiál po vyzvednutí znovu zhodnotit.

Zdroj: Focus.de
Vypracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Německo.

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Energetika
• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí