Zdroj: CzechTrade

Německo zrychlí výstavbu inteligentních elektroměrů

Německé spolkové ministerstvo hospodářství hodlá výrazně zrychlit instalaci inteligentních elektroměrů, tzv. chytrých měřičů, v domácnostech a podnicích.

Zavádění chytrých měřičů doteď ani nedosáhlo požadovaného a plánovaného tempa, ani nepřispělo k energetické proměně, tzv. Energiewende, to se má nyní kompletně změnit.

Ilustrační fotografie

Aby se instalace ze strany dodavatelů zrychlila, mají být odstraněny byrokratické překážky a mají být využita zařízení, která jsou již dnes dostupná. Náklady pro spotřebitele mají být zastřešeny 20 eury za rok. Dodavatelé by se tak měli podílet na nákladech na zařízení.

Přitom musejí všichni dodavatelé svým klientům od roku 2026 nabídnout dynamické tarify elektrického proudu. Například v noci je proud levnější, v jiném čase zase naopak. Předpokladem pro tuto možnost jsou právě chytré měřiče.

Jak se na českém sklářství podepsala pandemie?

Infrastruktura pro chytré měřiče se buduje již od roku 2007, ale nyní má přijít celkové zrychlení výstavby, zmíněné právní a byrokratické překážky by měly odpadnout a pro výrobce by mělo být snazší dostat se na trh. Občané by na druhou stranu měli v rámci nových pravidel ušetřit, navíc bude jednodušší kontrolovat svou domácí spotřebu a zjistit, které spotřebiče v domácnosti spotřebovávají nejvíce elektřiny.

Vypracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Německo.
Zdroj: Spiegel.de

• Oblasti podnikání: Energetika
• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí

Doporučujeme