Zdroj: CzechTrade

Německý investor postaví v severozápadním Bulharsku park solárních elektráren

V Bulharsku se dynamicky rozvíjí oblast investic do solárního byznysu a jeví se jako perspektivní možnost pro české firmy.

Společnost Profine Energy postaví plovoucí solární elektrárnu na přehradě Ogosta. Německá společnost zájem o investici potvrdila při jednání ministra hospodářství a průmyslu Nikoly Stojanova, výkonného ředitele Státní konsolidační společnosti Ventsislava Dimitrova a majitele německé společnosti Profine Energy Petera Mrosika.

Ilustrační fotografie

Investiční záměr zahrnuje kompletní opravu a obnovu hráze přehradní nádrže Ogosta a výstavbu plovoucí solární elektrárny s výkonem do 500 ÷ 1 500 mWp, zajišťující následný dlouhodobý provoz, údržbu a zabezpečení přehrady a solární elektrárny. Očekává se, že investice přesáhne 1 miliardu eur a investor se zavázal využít k realizaci rozsáhlého projektu bulharské dodavatele.

Nyní vzniká pracovní skupina, která projedná záměr projektu i stav přehrady. „Prvotní analýza ukazuje jako možné řešení pro realizaci obdobného projektu přehradního zařízení konání veřejné soutěže, do které se budou moci zapojit všichni zájemci a nemůžeme se zavázat k žádnému zvýhodnění pro žádnou společnost,“ zdůraznil Nikola Stoyanov.

ExportMag.cz: Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

Podle něj se rozběhnou i setkání s veřejností v kraji. „Podobný projekt v Bulharsku doposud nevznikl. Občany seznámíme se všemi aspekty jeho realizace. Lidem musíme zaručit volný přístup a také zachovat rodící se turistický ruch kolem přehrady. Zároveň jde o investici do budoucna, protože se bavíme o výrobě solární elektřiny zcela ekologickým způsobem,“ komentoval Stoyanov.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko.
Zdroj: www.economy.bg

• Teritorium: Bulharsko | Evropa | Německo | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Elektronika a elektrotechnika

Doporučujeme