Zdroj: CzechTrade

Německý TUV Sud prolomí monopol izraelského standardizačního institutu

Poprvé v historii Izraele bude existovat skutečná alternativa k všemocnému standardizačnímu institutu, který po desetiletí hrál obrovskou roli při zvyšování životních nákladů v zemi.

Na izraelský trh brzy vstoupí německá společnost TUV Sud, která kontroluje zboží v desítkách zemí z hlediska souladu s normami EU a USA. Specializuje se na oblast dopravních prostředků, elektrické a elektronické výrobky, plastové předměty a obaly, energie, voda, lékařské vybavení, sportovní vybavení atd.

Ilustrační fotografie

Společnost bude v Izraeli působit prostřednictvím místní společnosti LVTH, která vyhrála výběrové řízení pořádané Němci. LVTH je inženýrská společnost, která se specializuje na širokou škálu zajištění kvality a bezpečnosti, od požární bezpečnosti až po kvalitu staveb a povolování.

Ministerstvo hospodářství a průmyslu považuje prolomení monopolu standardizačního institutu za důležitý doplněk široké dovozní reformy, která probíhá v Izraeli v poslední době. Firma se připravuje na vstup na izraelský trh v době, kdy se v rámci reformy budou do Izraele dovážet stovky zboží nikoli podle izraelských, ale evropských standardů.

Zdroj: www.calcalist.co.il
Připravil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Izrael

• Oblasti podnikání: Obchod
• Teritorium: Asie | Izrael | Zahraničí