Zdroj: CzechTrade

Němečtí velkovýrobci podporují lepší měření zelené transformace

Sledování efektivnosti zelených strategií velkých firem je velmi obtížné. To by měl změnit zápis do databáze podporované také německými firmami.

Iniciativa vědecky podložených cílů by měla poskytnout světu metodiku k hodnocení šetrnosti a udržitelnosti firem. Významným lídrem je organizace Carbon Disclosure Project (CDP), která se od svého založení v roce 2000 zasazuje o zpřehlednění dat ohledně reakcí na klimatickou změnu.

Ilustrační fotografie

Iniciativa pomáhá rozšířit informace o firmách, které jsou významnými znečišťovateli životního prostředí. V Německu bylo na seznam uvedeno 38 společností, z nichž 9 již souhlasilo se zavedením konkrétních cílů podle požadavků CDP navazující na Pařížskou klimatickou dohodu.

Iniciativa je doposud největší akcí v tomto směru. Nadějný je také fakt, že podmínky pro určování cílů a měření jejich následného dodržování jsou mimo jiné podporovány velkými finančními společnostmi, které mohou rozhodnout o přílivu kapitálu právě na základě přehledných dat o pokroku v zelené transformaci.

Z Německa podporují iniciativu fondy DWS, Allianz Global Investors, Union Investments a Deka a také nefinanční společnosti BMW, Bayer a Deutsche Telekom.

Vypracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Německo.
Zdroj: faz.net

• Oblasti podnikání: Investice | Voda, odpady a životní prostředí
• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí

Doporučujeme