Neočkovaným studentům nebude v Egyptě odepřen přístup do škol

Egypt na začátku listopadu snížil minimální věk způsobilosti k očkování a povolil vakcínu Pfizer-BioNTech COVID-19 pro děti ve věku 15 až 18 let. Zároveň země schválila použití dvou dávkové americké vakcíny pro studenty ve věku od 12 do 15 let.

Studentům, kteří nejsou očkováni proti koronaviru, nebude odepřen přístup do škol, uvedlo ve 8. prosince egyptské ministerstvo školství a zdůraznilo, že v tomto ohledu nebyla vydána žádná směrnice.

Ilustrační fotografie

Ministerstvo však vydalo oficiální oznámení, v němž naléhá na všechna vzdělávací instituce v celé zemi, aby ve spolupráci se zdravotnickými orgány povzbudila studenty ve věku 15 až 18 let, aby se nechali očkovat.

Egypt na začátku listopadu snížil minimální věk způsobilosti k očkování a povolil vakcínu Pfizer-BioNTech COVID-19 pro děti ve věku 15 až 18 let. Ve stejném měsíci země schválila použití dvou dávkové americké vakcíny pro studenty ve věku od 12 do 15 let. Přitom s očkováním dětí mladších 15 let musí souhlasit rodiče.

K očkování se zaregistrovalo asi 513 000 lidí mladších 18 let, z nichž 261 500 bylo očkováno, oznámil úřadující ministr zdravotnictví Khaled Abdel-Ghaffar na zasedání Nejvyššího výboru pro řízení koronavirové krize.
Na rozdíl od studentů škol jsou vysokoškolští studenti povinni předložit důkaz, že dostali alespoň první dávku vakcíny nebo negativní certifikát o testu PCR, než mohou vstoupit do areálu VŠ.

Od prosince začal Egypt zakazovat neočkovaným občanům vstup do veřejných vládních institucí.
Neočkovaným státním zaměstnancům je také zakázán vstup na pracoviště, pokud se neprokážou potvrzením o negativním výsledku PCR testu.

Egypt se snaží do 31. prosince naočkovat nejméně 40 milionů ze svých 102 milionů obyvatel a zajistit téměř 100 milionů dávek různých vakcín.

Zdroj: Al Ahram Online
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Egypt.

• Teritorium: Afrika | Egypt | Zahraničí