NEOEN začal s výstavbou největší solární a větrné elektrárny v Austrálii

Elektrárna bude generovat energii nepřetržitě při využití kombinace solárních panelů a větrných turbín. Energii bude ukládat do akumulátorového úložiště.

Francouzský developer NEOEN se zaměřuje se na výrobu energie z obnovitelných zdrojů. Nová kombnovaná elektrárna má mít výkonu 412 MW. Masivní projekt bude stát poblíž městečka Burra v Jižní Austrálii.

Ilustrační fotografie

Firma věří, že tato lokalita má potenciál pro navýšení výkonu až na 1200 MW z větrné energie, 600 MW ze solární energie a úložné kapacity bude možné navýšit až na 900 MWh.

První 412MW fáze bude největší větrnou elektrárnou v Jižní Austrálii, a zároveň dalším elementem posouvajícím Jižní Austrálii blíže ke 100% získávání energie z obnovitelných zdrojů, jež je cílem roku 2030.

Společnost Neoen v Austrálii není nováčkem. Provozuje 315MW větrnou elektrárnu v Hornsdale v Jižní Austrálii a bateriové úložiště energie Tesla big battery. Developer předpokládá, že první fáze elektrárny The Goyder South bude dokončena do roku 2024, kdy začne napájet místní síť.

Šéf společnosti Neoen Louis de Sambucy vnímá projekt jako jeden z nejvíce konkurenceschopných a potvrdil, že právě za účelem schopnosti dodávat energii 24/7 budou též dodány solární panely a bateriové úložiště.

Zdroj: https://reneweconomy.com.au
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Energetika