Neonenu rekordně rostou příjmy. Významně pomohlo i v Austrálii největší bateriové úložiště

Victoria Big Battery zahájilo provoz v plánovaném termínu koncem roku 2021 a významně přispělo k dosažení rekordních příjmů z úložišť energií o výši 14 milionů eur. Neonen za první kvartál vykázal celkový obrat 109,1 miliónu eur a 36% meziroční nárůst.

Společnost Neonen, prakticky ihned po spuštění největšího bateriového úložiště Victoria Big Battery (VBB) o kapacitě 300MW, zaznamenala skoro trojnásobný nárůst příjmů z energetických úložišť. Právě nové bateriové úložiště Victoria Big Battery významně přispělo k historicky rekordním příjmům za kvartál.

Ilustrační fotografie

Victoria Big Battery bylo spuštěno ve slíbeném termínu koncem minulého roku, a to i přes komplikace spojené s požárem na jednom z článků MegaPack od společnosti Tesla. VBB tak v prvním kvartále významně přispělo k dosažení rekordních příjmů z úložišť energií o výši 14 milionů eur. Společnost pro porovnání ve stejném období v loňském roce utržila 5,3 milionu eur. Jedná se tak o významné navýšení.

Hlavní zdroj těchto příjmů zajišťují smlouvy se státem Victoria a provozovatelem Australian Energy Market Operator v rámci schématu System Integrity Protection Scheme (SIPS).

Stavebnictví zažívá v Británii po pandemii boom. V čem jsou šance pro české firmy?

Rekordní revenue v prvním kvartále již zahrnuje i příjmy z ostatních bateriových úložišť nacházejících se v regionech Hornsdale a Bulgana v Austrálii ale i z úložiště Yllikkala ve Finsku. 

Neonen navíc poznamenala, že v porovnání s předchozím rokem, i příjmy ze solární energie vzrostly o 31 procent na 49,6 milione euro.  Zejména díky novým elektrárnám v Argentině a Francii. V Austrálii pak na růst příjmů měly vliv zvyšující se ceny za energie.

Větrné elektrárny také přispěly významnou částí. Příjmy z větrných elektráren v porovnání s prvním kvartálem v předchozím roce vzrostly o 23 procent na 45,2 milionu eur. I zde růst příjmů zapříčinily zejména rostoucí ceny za energie.  

Zdroj: https://reneweconomy.com.au/
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Energetika