Nestlé v roce 2021 investuje v Bulharsku 22 milionů BGN

Nadnárodní společnost Nestlé dále investuje na bulharském trhu. Vedení nadále považuje bulharský trh za perspektivní.

Nestlé v roce 2021 investuje v Bulharsku 22 milionů BGN. Velká část této částky bude investována do závodu a plánuje se zvýšení investic do informačních technologií. „Nová investice ve výši 22 milionů BGN odráží strategickou roli naší továrny a zahrnuje rozšíření a automatizaci výrobní kapacity nových produktů,“ řekl Petar Stoilov, generální ředitel společnosti Nestle Bulgaria.

Společnost oznámila, že nadále investuje do svého závodu v Sofii a v roce 2020 investovala 23 milionů BGN do nových technologií, inovací produktů, udržitelného rozvoje a modernizace zařízení. Sarah Vuittine, manažerka továrny na čokoládu a sušenky ve společnosti Nestlé Bulgaria, uvedla, že úsilí společnosti o zlepšení udržitelných postupů v továrně ušetřilo více než 32 tun plastu a 43 tun přírodního papíru.

Společnost rovněž uvádí pokles emisí uhlíku o 31 % a pokles spotřeby vody o 15 % v roce 2020. Letošním cílem společnosti Nestlé Bulgaria je snížit spotřebu vody o další 4 % a dosáhnout 100% zelené elektřiny ve všech jejích prostorách v Bulharsko.

Vedení společnosti také poznamenalo, že Nestlé nadále pomáhá bulharské společnosti v několika hlavních oblastech: zaměstnanost mladých lidí, udržitelný rozvoj, aktivní životní styl a vyvážená výživa, stejně jako boj s covidem-19. Podpora dárců v tomto směru přesahuje ve prospěch společnosti 1,8 milionu BGN.

„Podporovali jsme stovky mladých lidí, hluboce zasažených novou realitou, při hledání kariérních příležitostí. Aktivovali jsme také řadu iniciativ na podporu lidí v první linii v zemi, včetně finanční pomoci a našim postiženým obchodním partnerům a distribuce více než 188 000 porcí jídla a nápojů obcím, nemocnicím, sanitkám a potravinovým bankám,“ uvedla Nelly Angelova, manažerka pro komunikaci na jihovýchodním trhu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko.
Zdroj: Novinite.com
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl
• Teritorium: Bulharsko | Evropa | Zahraničí