New York plánuje plné otevření k 1. červenci

Díky rychle postupujícímu očkování newyorské populace bude zřejmě možné k prvnímu červenci zrušit aktuálně platné restrikce, které se týkají zejména kapacity restaurací, kin, divadel a dalších veřejných míst.

Stejně jako mnoho jiných měst se i New York již více než rok nachází ve stavu, kdy platí relativně přísná omezení co do počtu návštěvníků ve všech veřejně přístupných místech. Starosta Bill de Blasio však 29. dubna oznámil, že plánuje k prvnímu červenci omezení zrušit. Měla by se tak otevřít oblíbená divadla na Broadwayi, kina, sportovní akce a podobně. Ve městě s populací přibližně 8,4 milionu obyvatel již bylo podáno přes šest milionů dávek vakcín proti COVID-19, státní očkovací centra jsou navíc otevřena všem zájemcům bez omezení, tzn. že není potřeba předchozí registrace termínu. Očkování postupuje velmi rychle a do léta by měli být naočkováni všichni, kteří projeví zájem.

Jelikož část rozhodnutí o uvolnění restrikcí spadá přímo pod město (starostu) a část pod stát New York (guvernéra), není zatím úplně jasné, jak bude vypadat koordinace mezi oběma kancelářemi, stejně tak ještě není upřesněno, zda bude nadále nutné nosit v uzavřených prostorách ochranu úst a nosu. 

Rychlost očkování a výše oznámené změny naznačují, že by se brzy mohly uvolnit i restrikce pro zahraniční návštěvníky, ať už přilétají kvůli obchodním jednáním nebo za zábavou. 

Zdroj: Reuters, https://www.reuters.com/
Zpracoval kolektiv zaměstnanců sdílené zahraniční kanceláře agentur CzechTrade a CzechInvest USA v New Yorku.
• Oblasti podnikání: Ostatní
• Teritorium: Spojené státy americké