New York představil program na podporu technologií pro chytrá města

Nový pilotní program Smart Cities Innovation Partnership má za cíl podporu využití nových technologií při rozvoji veřejných služeb

Americký stát New York ve spolupráci s izraelskými partnery ohlásil nový pilotní program Smart Cities Innovation Partnership, jehož cílem je podpora využití nových technologií při rozvoji veřejných služeb.
Do prioritních oblastí této iniciativy spadají například kybernetická bezpečnost, monitoring spotřeby energií v reálném čase, zdravotní technologie, chytrá mobilita či zařízení pro čištění vody.
Implementace programu probíhá od března letošního roku až do prosince roku 2021, s tím, že v první fázi (březen – červen 2020) proběhne výběr partnerských měst a výzkumných institucí a budou připraveny tzv. Municipal Testbeds, ve druhé fázi (dle aktuálního předpokladu červenec 2020) se pak otevře možnost přihlašování pro technologické firmy, které mají zájem svá řešení v rámci výše zmíněných prioritních oblastí dodávat.
Hlásit se mohou zavedené společnosti i mladé startupy, důležitou podmínkou je však registrace k podnikání ve státě New York.

Zdroj: https://esd.ny.gov/new-york-smart-cities-innovation-partnership
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade New York

Pravidelné novinky e-mailem