New York zvítězil v žebříčku USA pracovních míst a financování v oblasti life sciences

Jak ukazuje nový report, New York porazil San Francisco i Boston a nabízí nejvíce pracovních příležitostí v oblasti přírodních věd (life sciences) v USA.

Metropolitní oblast okolo NYC je velmocí přírodních věd s více než tuctem propojených inovačních center táhnoucích se od New Havenu po Princeton, Long Island až po Lower Hudson Valley – s New Yorkem v jeho jádru.

Ilustrační fotografie

„Zpráva ukazuje, že New York City je velmoc, pokud jde o růst odvětví life scienes, a naše trajektorie je ještě slibnější spolu s našimi partnery v okolí. Díky spolupráci s New Jersey a Connecticutem můžeme rychleji vytvářet pracovní místa, přilákat rekordní veřejné a soukromé financování a zajistit, aby společnosti všech velikostí měly flexibilní prostor potřebný k tomu, aby zde mohly růst a prosperovat,“ řekla náměstkyně primátora pro ekonomický rozvoj a rozvoj pracovních sil Maria Torres-Springer.

Zpráva ukazuje rozsah ekonomiky life sciences v metropolitní oblasti NYC s téměř 150 000 pracovními místy a 5 100 podniky, které loni vygenerovaly mzdy přes 23 miliard dolarů. Zpráva dále uvádí, že tento region má o 14 000 pracovních míst v oblasti biologických věd více než další vedoucí metropolitní oblast, San Francisco, a o 30 % více podniků v oblasti biologických věd než Boston, který následoval na seznamu.

Zdroj: NYC EDC.
Zpracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest USA (v New Yorku).

• Oblasti podnikání: Vzdělávání, lidské zdroje