Newyorský technologický sektor rychle ožívá, 62 % firem plánuje nabírat zaměstnance

Americké společnosti hledají odborníky zejména v oblastech kybernetické bezpečnosti, umělé inteligence a cloudových řešení.

Podle průzkumu společnosti Accenture a iniciativy Tech:NYC se většina technologických společností v New Yorku chystá v příštím roce nabírat nové zaměstnance.

Průzkumu se zúčastnilo více než 300 tzv. C-level manažerů z velkých technologických firem. Většina z nich věří, že dostatek kvalifikovaných pracovníků najdou přímo v New Yorku, zároveň ale postupně vzrůstá obava z odlivu mozků do jiných lokalit.

Mezi nejčastěji zmiňovanými lokalitami, kam se část pracovníků přesouvá, jsou například Boston, Austin, Los Angeles nebo Dallas-Fort Worth. Společnosti hledají odborníky zejména v oblastech kybernetické bezpečnosti, umělé inteligence a cloudových řešení. Téměř polovina účastníků průzkumu se také shodla v tom, že práce z domova (home office) zřejmě zůstane standardní možností pro většinu zaměstnanců, nejčastěji v hybridním modelu, kdy střídají jak práci z domova, tak přítomnost přímo v kanceláři.

Zpracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade v New Yorku.
Zdroj: Accenture
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby