Země trpí důsledky předčasné deindustrializace, která je způsobena nedostatečnými investicemi do průmyslových výrobních podniků. „Jednou z nejúčinnějších strategií pro rychlý ekonomický růst je shromažďování exportních schopností, které vedou k trvalému vývozu vyrobeného zboží, což vede k devizovým příjmům,“ říká Oyebanji Oyelaran-Oyeyinka.
Poradce dodává: „Mnohé africké země již dlouho prodělávají tím, že vyvážejí suroviny, které ostatní využívají jako základ pro vytváření vlastních produktů a příjmů peněz.“ Na rozdíl od vyspělých průmyslových zemí se africkým zemím, které jsou bohaté na nerostné suroviny, nepodařilo industrializovat. „Hojnost přírodních zdrojů není ze své podstaty prokletím ani požehnáním. Záleží na politice a institucionálním kontextu,“ podotýká Oyelaran-Oyeyinka.
Nigérie chce posílit svoji industrializaci a čím dál více láká zahraniční investory, kteří by zde chtěli otevřít vlastní výrobní závody a napomohli by zemi s výrobou a zvýšením exportních příležitostí. Nigérie nabízí zahraničním investorům jak pobídky ve formě daňových prázdnin, tak i jednouché pořízení pozemků pro výstavbu jejich výrobních závodů.