Vyhlídky a potenciál v rámci těžby zemního plynu a ropy jsou obrovské. Studie jsou dokončeny a místní vláda aktuálně hledá potenciálního partnera, který by měl o těžbu zájem. Následně na to chce Nikaragua zahájit těžbu na moři a definovat, jak velké zásoby ropy a plynu jsou. Aktuálně se odhaduje, že se jedná o miliony barelů.
V posledních pěti letech země dělá s norskou firmou Statoil podrobné studie v oblasti povodí Sandino, které se táhne prakticky od sopky Cosiguiny na severovýchodě Nikaraguy až na jih po hranici s Kostarikou.
Avšak aspirace nikaragujského upstreamového segmentu čelí i překážkám spojené s postupující energetickou transformací a mezinárodním opovržením režimu prezidenta Daniela Ortegy.
Ve Střední Americe jsou Belize a Guatemala jediné země s těžbou ropy, zatímco plány v Salvadoru, Hondurasu a Panamě zůstaly relativně nečinné v tomto sektoru. V Kostarice, kde bylo v roce 2002 vyhlášeno moratorium, vláda v minulých týdnech představila návrh zákona, který by měl těžbu ropy a zemního plynu zakázat.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: Bnamericas.com
Odkaz Bati žije, exportéři zavádějí jeho systém vedení firmy
K největším příležitostem v Africe patří lusofonní státy
Kazachstán po nepokojích? Ekonomiku čekají změny
Jak dopadá na brazilskou ekonomiku vláda prezidenta Bolsonara?
Stavebnictví zažívá v Británii po pandemii boom. V čem jsou šance pro české firmy?
Ramadán dočasně mění fungování islámských zemí. Na co musí dát exportér pozor?
Priorita při českém předsednictví v Radě EU? Východní partnerství