Nissan ohlásil obří investici do výroby elektromobilů v Británii

Japonská automobilka dokazuje svou odhodlanost investovat do elektrifikace své produkce ve Velké Británii rozšířením výroby, které zajistí 1 650 nových pracovních míst.

Rozhodnutí Nissanu, zda-li dále rozšiřovat výrobu v Sunderlandu na severu Anglie bylo dlouhou dobu odkládané díky nejistotě související s brexitem a budoucím obchodním vztahem Velké Británie s Evropskou unií. S podpisem obchodní dohody koncem minulého roku se však daly věci do pohybu a Nissan ohlásil klíčovou strategickou investici v hodnotě 1 miliardy liber.

michelmond / Shutterstock.com

V plánu je výroba nového plně elektrického modelu, který by měl replikovat úspěch oblíbeného modelu Nissan Leaf. Výroba baterií bude probíhat ve spolupráci s partnerskou firmou ENVISION AESC a měla by začít nejpozději v roce 2024.

Od roku 2030 bude ve Velké Británii platit zákaz prodeje nových automobilů se spalovacím motorem, což dělá z Británie jeden z klíčových trhů pro elektromobilitu. S tím souvisí také expanze dodavatelského řetězce a nové exportní příležitosti i pro české automobilové dodavatele.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království.
Zdroj: BBC




• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Evropa | Velká Británie | Zahraničí