Nízkonákladové aerolinky propojují Argentinu a zavádí nové vnitrostátní i mezinárodní linky


  • Země: AR – Argentina
  • Datum zveřejnění: 25.06.2018

Nízkonákladová společnost Norwegian Air si vybrala jako základnu pro své argentinské lety letiště Ambrosia Taravella v Cordobě. Argentinská pobočka norské firmy tak podle smlouvy věnuje 200 milionů amerických dolarů do okolní infrastruktury a následně by měla vytvořit 100 nových pracovních míst. Ve smlouvě totiž stojí, že společnost musí dávat přednost primárně místním ekonomickým subjektům.
Společnost plánuje, že Cordoba se stane turistickou destinací číslo jedna pro Argentince a destinací číslo dvě pro zahraniční turisty, kteří navštíví Cordobu hned po Buenos Aires. Norweigan Airlines již potvrdili, že mají celkem schváleno 152 linek, z nichž bude 72 vnitrostátních spojujících Cordobu s Buenos Aires, Mendozou, Saltu, vodopády Iguazů a Bariloche. Díky podpisu začne brzy prodávat letenky pro vnitrostátní lety napříč Argentinou. Britská pobočka Norwegian Airlines již létá z Londýna do argentinské metropole čtyřikrát týdně.
Provincie Cordoba naoplátku nabídla společnosti mnoho daňových zvýhodnění, stejně jako další nízkonákladové společnosti Flybondi. Ta podepsala v půlce minulého roku smlouvu s podobnými podmínkami. Společnost Flybondi má investovat 211 milionů dolarů v Cordobě a vytvořit pracovní místa pro více než 209 zaměstnanců.
První let se uskutečnil v lednu mezi Cordobou a Iguazů. Nyní společnost zažádalo o povolení 361 nových linek. Společnost se snaží spojovat především argentinské vnitrozemí bez toho, aniž by musela létat přes Buenos Aires. Flybondi plánuje provozovat celkem 175 mezinárodních linek a jen 13 jich bude odlétat z Buenos Aires, prioritou je spojovat latinskoamerický kontinent tedy Argentinu s Chile, Paraguayí, Uruguayí, Brazílií, Kolumbií, Peru a Bolívií.

Zdroj: Clarín
Zpracováno kolektivem pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Buenos Aires

Souborové přílohy

Pravidelné novinky e-mailem