Zdroj: CzechTrade

Nizozemská vláda vyčlenila 7,5 miliardy euro na posílení železniční a silniční infrastruktury

Zlepšení efektivity stávajících linek, prodloužení trasy metra, nové trasy a cesty či zvýšení kapacity infrastruktury pro nové obytné oblasti. To vše zahrnuje nový plán vlády na posílení železniční a silniční infrastruktury.

V projektu jsou zahrnuty peníze potřebné k prodloužení trasy Noord/Zuidlijn, které bylo oznámeno již v loňském roce. Trasa metra vedoucí z Amsterdam-Noord na městské nádraží Zuid, tak bude prodloužena až do stanice Hoofddorp a na letiště Schiphol. Tato trasa může významně podpořit nejen regionální dopravu na letiště, ale také dopravu v západní straně amsterdamského regionu.

Ilustrační fotografie

Nizozemská vláda plánuje do roku 2030 velké investice v nových rezidenčních čtvrtích v oblasti Randstad, která zahrnuje oblast západního Nizozemska se čtyřmi největšími městy Amsterdamem, Rotterdamem, Hagem a Utrechtem. V oblasti jsou plánované nové obytné oblasti s více než 900 000 novými domovy, které budou vyžadovat potřebnou infrastrukturu s dostatečnou kapacitou.

Do oblasti Randstad má směřovat asi 65 % celkové částky vyhrazené na infrastrukturu. Další takovou oblastí je Zuid-Holland v jižním Nizozemsku, kde výdaje na infrastrukturu budou ve výši až 1,5 miliardy euro, zejména na železnici mezi Leidenem a Dordrechtem. Do roku 2040 zde má být postaveno na 77 000 nových domů.

Jak vypadá mistrovská židle? Přečtěte si o nábytkářské značce Master and Master

Velké prostředky jsou vyčleněné také pro Rotterdam, kde jsou naplánovány projekty výstavby nových mostů přes řeky ve výši 625 milionů eur. Za více než 800 milionů eur je plánovaná investice do dopravního uzlu v regionu Brainport Eindhoven v Severním Brabantsku pro cestující autobusem, na kole i vlakem.

Kabinet rovněž vyčlenil více peněz na cyklistickou infrastrukturu. Vláda chce vybudovat další cyklistické trasy, parkoviště pro kola i nové tunely a mosty pro cyklisty a pěší celkem za 780 milionů eur.

Zpracoval tým zahraniční kanceláře Nizozemsko.
Zdroj: https://nltimes.nl/2022

• Oblasti podnikání: Doprava, logistika
• Teritorium: Evropa | Nizozemsko | Zahraničí

Doporučujeme